Αίτηση για e-postirixis
Α

Πρόσκληση για συμμετοχή σε διαδικτυακή παρουσίαση – ημερίδα

e-postirixis: Συνηθέστερα λάθη κατά τη διενέργεια διαγωνισμών με συνέπεια την υποβολή ενστάσεων και προσφυγών

Ημερομηνία: Tετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 ώρα 10:30 πμ

Θέματα που θα αναλυθούν:

-Παρουσίαση των συνηθέστερων σφαλμάτων που παρουσιάζονται στις διακηρύξεις  και  οδηγούν σε υποβολή ενστάσεων και προδικαστικών προσφυγών από τους υποψήφιους αναδόχους.

-Ανάλυση των αδύνατων, αντιφατικών και αμφιλεγόμενων σημείων της διακήρυξης που καθιστούν την αιτία για υποβολή εντάσεων κ.λ.π. από τους συμμετέχοντες.

-Παρουσίαση των συνηθέστερων σφαλμάτων που παρουσιάζονται στις διαδικασίες διενέργειας του διαγωνισμού από τα μέλη των επιτροπών διενέργειας των διαγωνισμών και οδηγούν σε υποβολή ενστάσεων και προδικαστικών προσφυγών από τους υποψήφιους αναδόχους.

-Ανάλυση των αδύνατων, αντιφατικών και αμφιλεγόμενων αποφάσεων  των μελών των επιτροπών διενέργειας των διαγωνισμών που καθιστούν την αιτία για υποβολή ενστάσεων κ.λ.π. από τους συμμετέχοντες.

-Προτάσεις διόρθωσης των σφαλμάτων εκ μέρους της Διοίκησης και στην φάση της συγγραφής της προκήρυξης και στην φάση της διενέργειας του διαγωνισμού από τις επιτροπές διαγωνισμού.

Τόπος: Ο υπολογιστής σας!

Εξοπλισμός:  Το μόνο που θα χρειαστείτε είναι ηχεία υπολογιστή. Η πρόσβαση θα γίνεται αυτόματα με εξαιρετικά εύκολο τρόπο

Προσοχή!!! Για να έχετε πρόσβαση απαιτείται συνδρομή στην υπηρεσία του e-postirixis, η οποία είναι ξεχωριστή από τη συνδρομή στη βάση της ΔήμοςΝΕΤ.

Συμμετοχή: Για να δείτε εάν ο φορέας σας έχει ήδη ετήσια συνδρομή στην υπηρεσία e-postirixis, πατήστε εδώ.

Εάν εμφανιστεί το μήνυμα "Συνδεθήκατε επιτυχώς", ο φορέας σας έχει ήδη ετήσια συνδρομή στην υπηρεσία.

Εάν σας ζητηθούν κωδικοί, τότε δεν υπάρχει ετήσια συνδρομή.

Σε αυτή την περίπτωση παρακαλούμε καλέστε στο τηλ. 2310-486263 (κα Κότη)

Πως θα συνδεθώ: Θα μπαίνω με τους κωδικούς που χρησιμοποιώ ήδη στη ΔήμοςΝΕΤ. Πατήστε εδώ για τις οδηγίες.

Ερωτήματα:

Έπειτα από την παρουσίαση του θέματος θα ακολουθήσουν τα ερωτήματά σας τα οποία θα υποβάλλονται τηλεφωνικά και θα ακούγονται ζωντανά στον αέρα, ώστε να ακούγεται από όλους το ερώτημα και η απάντηση, να επανέρχεται ο ερωτών για διευκρινήσεις, όπως ακριβώς γίνεται και στις ημερίδες.

Εισηγήτρια:

Κωνσταντία Γκιουλετζή – Οικονομολόγος, Μέλος και Εισηγήτρια του Ελληνικού Ινστιτούτου Εσωτερικών Ελεγκτών, Εισηγήτρια ΕΚΔΔ σε θέματα Νομιμότητας και Ελέγχου δαπανών και Εσόδων.

Προσοχή!!! Η παρακάτω φόρμα θα συμπληρωθεί μόνο εφόσον έχετε λάβει απόφαση συμμετοχής για τη συγκεκριμένη παρουσίαση.

Οι συνδρομητές που έχουν ετήσια συνδρομή στην υπηρεσία του e-postirixis, δε χρειάζεται να προβούν σε κάποια ενέργεια.

απαραίτητα πεδία (*)